Unsplash, Noom Peerapong

Kino na Hultaj Festiwalu przez wszystkie 3 dni.

Tegoroczny festiwal pełny będzie filmu. Niektórzy artyści będą grali do filmu, inni jak Kuba Duda wyświetlać będą stare filmy na równie starych projektorach typu 8 cali, nie może zatem braknąć samego kina nocnego.

Mamy zamiar przedstawić Wam filmy ciepłe, pastelowe i młode. Skupiliśmy się na tym, by nie powtarzać tytułów ogranych, a znaleźć coś nowego.

Heimat reż. Emi Buchwald, 2017, 20 min

Pięcioosobowa, dosyć specyficzna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca. Najmłodsza z rodzeństwa, 20-letnia Nastka, właśnie wyprowadziła się z domu, a rodzice zostali sami. Emocje kipią, a dawne urazy i niewyjaśnione spory wychodzą na światło dzienne.

Miruna reż. Piotr Sułkowski, 2012, 20 min

Po kłótni ze swoim kochankiem, roztrzęsiona dziewczyna wsiada do samochodu nieznajomego. Ich wspólna podróż rodzi wzajemną fascynację, która doprowadzi mężczyznę do głębokiego wglądu w siebie i fatalnego spełnienia jego obsesyjnych pragnień. Poprzez labirynt kolorowych wspomnień, wplecionych w bolesną przeszłość głównego bohatera, los dziewczyny nieuchronnie łączy się z losem wyimaginowanej ryby – Miruny.

Rzeczy osobiste, reż. Zuzanna Plisz, 2016, 20 min

Włamanie do komisu meblowego, którego właścicielem jest Jakub, zbiega się w czasie z powrotem do rodzinnego domu Roberta, młodszego brata. Niedokończone sprawy z przeszłości, niewypowiedziane pretensje i dwa skrajne temperamenty braci tworzą historię o odpowiedzialności i swobodzie w rodzinie.

Szeptunki, reż. Nastazja Gonera, 2015, 20 min

Reżyserka opowiada tragikomiczną historie Ewy, podstarzałej aktorki dubbingowej, która pewnego razu spotyka na swoim balkonie bardzo rezolutnego ducha. (...) Jak mówi reżyserka "Szepty" to historia w której doświadczenie śmierci to droga prowadząca do ponownego stania się dzieckiem, dzieckiem które stoi u wrót nowego wspaniałego świata.

Zabicie Ciotki, reż. Mateusz Głowacki, 2013, 30min

3-letni Jurek mieszka ze swoją ciocią, która całe serce wkłada w to, by chłopakowi niczego na co dzień nie brakowało. Zmęczony stabilizacją i bezpieczeństwem życia pod nieustającą opieką chłopak postanawia odmienić swój los. By uciszyć ciągłe gadanie ciotki, sięga po młotek… Zrealizowane na podstawie niedokończonej powieści Andrzeja Bursy „Zabicie ciotki” jest pełną dyskretnego absurdu i czarnego humoru opowieścią o potrzebie wyzwolenia.

Kiedy ranne wstają zorze, reż. Mateusz Głowacki, 2012, 30 min

Lata 60. Polska. Wycieczka zakładowa jedzie autobusem na grzybobranie. Dyrektor ogłasza konkurs: kto znajdzie największego grzyba - ma premię. Od samych grzybów dla wycieczkowiczów ważniejsze jest jednak podlizanie się panu dyrektorowi.

Endemit Albert, reż. Zuzanna Sławińska, 2017, 13 min

Endemit to najczęściej gatunek rzadko spotykany, unikatowy dla danego miejsca lub regionu. Albert zna takie słowa. Zna się zresztą na wielu rzeczach. Gatunki zwierząt, ich zwyczaje – to dla niego pestka. Niestety, gdy ma się 12 lat, naukowe podejście nie bardzo ułatwia kontakty z rówieśnikami. Pewnego dnia Albert stwierdza, że chce opuścić swoja niszę ekologiczną, by objąć pozycję samca alfa.

Bilety

Kup karnet nie czekaj!
bilety ostatniej puli
Ilość biletów ograniczona .

Kup bilety